מהי פיטותרפיה?

פיטותרפיה – צמחי מרפא אינטגרטיביים

השימוש בצמחי רפואה קיים מראשית הבריאה. צמחי מרפא הינם בין הכלים העתיקים ביותר שבשירות האדם לצורכי רפואה, תשאלו כל הרבליסט.

אינספור תרבויות שונות, השתמשו לאורך ההיסטוריה בצמחי מרפא שהיו מצויים באזוריהם. ישנם עדויות לאופן שימוש מגוון. עם השנים הידע התרחב וקיבל עוד תוקף וחיזוק בזכות הרבליסטים קלינים.

רפואת צמחים אינטגרטיבית היא שילוב של ידע קדום, אשר מבוסס על גישות מסורתיות עם ידע מהרפואה המודרנית אשר נשען על מחקרים מדעים קליניים.

כיום , חלק מן התרופות מרשם הינם נגזרת של צמחי מרפא. תרופות אלה מכילים חומר פעיל בודד העשוי מצמח אשר הופק בצורה סינטטית לתרופה.

לדוגמה: התרופה המוכרת אספירין, שהחומר הפעיל שלה – חומצה סליצילית, בודד מצמח הערבה. או המורפיום המוכר כמשכך כאבים שמופק מפרג וכן הלאה.

לעיתים, שימוש בצמח השלם הינו יעיל יותר מנגזרת של צמח אשר הופק בצורה כימית לתרופה.

טיפול ברפואת צמחים אינטגרטיבית ,משלב בתוכו צמחי מרפא באופנים שונים: כמרתח, מיצוי אלכוהולי, כמוסות, אבקות, ג’ל לשימוש חיצוני וכמו כן,שילוב של צמחי מרפא בתזונה – הנקרא גם בשם “תזונה פונקציונלית”. 

לדוגמה: דרך יעילה לחיזוק המערכת חיסונית, היא שימוש בפטריות כמו ‘שיטאקי’ ו’ריישי’ במזון. (1) ג’ינג’ר הראה יעילות בטיפול בכאבי מחזור (2)  שום יכול לסייע לטיפול בהורדת לחץ הדם (3) , התימין הבנאלי שאתם רואים באדנית עשיר בחומרים נדיפים אשר מכייחים ומסייעים רבות לשיעול ושעלת, (4) שיבולת שועל הראתה יעילות בהורדת ערכי כולסטרול (5) ובהרגעה (6) , מנטה כמסייע לתסמונת המעי הרגיז (9).

אולי היית בהודו בעבר? וסבלת משלשולים וטפילי מעי ולא הבנת איך ההודים האלה לא סובלים גם? התשובה לכך נעוצה בתבלינים ועוצמתם כנוגדי טפילים. 

בסקירה המצורפת ע”י הרבליסט קליני מופיעים רכיבים פעילים של כורכום, תימין, גי’נג’ר, מרווה ועוד. (7)

הקינמון, הראה יעילות כאנטי בקטריאלי למערכת העיכול וכמסייע בעיקוב צמיחת החיידק הליקובקטר פילורי (8)

בכללי תבלינים הינם נוגדי חימצון חזקים ביותר, “מזונות על” הנמצאים בכל בית.
ישנם עוד אינספור דרכים לטיפול באדם תוך כדי שימוש בתזונה בעלת פוטנציאל ריפוי עצום.
חשוב לדעת שמפאת הפעילות העוצמתית אשר קיימת בצמחי מרפא, שימוש בטוח ותועלתי בהם מחייב התייעצות עם הרבליסט קליני טרום שימוש.

מהלך הטיפול בצמחי מרפא – פיטותרפיה:

בפגישה הראשונה נערוך אבחון ותשאול מקיף, בחלק זה יש צורך להביא בדיקות מעבדה, היסטוריה רפואית ואבחון מהרופא.

לאחר מכן, אני מקבלת את המידע הנחוץ לי לצורך טיפול מתאים. מאבחנת את שורש הבעיה ובהתאם למידע והניסיון שברשותי, מתאימה לך תוכנית טיפול. 

התוכנית כוללת בין היתר פורמולה או תזונה מותאמת אישית.

הטיפול והפורמולה עצמה מתייחסת למצב השלם של האדם, וכוללת בתוכה התייחסות למצב נפשי, רגשי, מחלות / תסמינים נלווים ועוד. 

השימוש בצמחי מרפא תומך בתהליך הריפוי באופן מובהק והוא חלק אינטגרלי מהטיפול הנטורופתי בקליניקה . 

אשמח לחשוף אותך לעולם המדהים של פיטותרפיה וצמחי מרפא בפגישתנו בקליניקה