פרחי באך

על השיטה:

פרחי באך הינה שיטת טיפול המשלבת בתוכה 38 תמציות פרחים הומאופטיות. 

השיטה פותחה על ידי ד”ר אדוארד באך, שהיה במקצועו רופא שהתמחה בהומאופתיה. ד”ר באך התמסר לחיפוש ומחקר צמחים רבים תוך כדי התמקדות בפרחיהם, ברגישותו הרבה יכול היה, עם פיתוח המיומנות, לחוש בהשפעה האנרגטית של הצמח על הגוף. ד”ר באך האמין שמקור המחלות הפיזיות הינם במצבים המנטליים. ולפי כך חקר ומצא כי המצב הנפשי והמחשבתי מהווים תפקיד חשוב בשמירת הבריאות הפיזית של האדם.

“המחלה היא במהותה קונפליקט בין הנשמה לנפש והכחדתה תתקיים רק על ידי מאמץ רוחני ונפשי” (דוקטור אדורארד באך)

מטרת פרחי באך הן לסייע במצבים מנטליים  כמו כעס, חרדה, דיכאון, דאגנות יתר, חוסר בטחון עצמי, קורבנות, חוסר סבלנות, כפייתיות, אשמה ועוד. 

מצבים אלה מקרינים אנרגיות בתדר מסוים המקשרים את הרגש עם איבר המתפקד באותו תדר. 

פרחי באך עוסקים בריפוי תוך כדי התייחסות למצב הנפשי, עם יכולת למציאת גיוס המשאבים של הגוף לצורך ריפוי עצמי. המחלה הפיזית הינה סימפטום לחוסר איזון נפשי / מנטלי / רוחני.

כמה דברים שכדאי שתדעו על טיפול בפרחי באך:

פרחי באך עובדים כשיטת הבצל, מקלפים שכבות של מצבים מנטליים ורגשות עד שמגיעים לשורש הנשמתי. התמציות בטוחות לשימוש, ללא תופעות לוואי.

הטיפול מצריך הכרות עמוקה עם מצבו הנפשי והרגשי של המטופל, ולכן מותאם באופן אישי. 

מהלך הטיפול כולל בתוכו אבחון מקיף, תוך כדי התייחסות לאדם השלם.

הטיפול מתאים במיוחד לילדים ונמצא יעיל כתמיכה בטיפול בילדים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז, בעיות נפשיות ומנטליות למיניהם ועוד. 

בקליניקה שלי ומניסיוני, שימוש בפרחי באך הינו אפקטיבי ויעיל, מחזק את המצב הנפשי והאנרגטי ובכך תורם לזירוז תהליך ריפוי והחלמה.